Villans navštívia Londýn, Everton privíta Brighton

Anglická Premier League nám okrem šlágra kola ponúkne ďalšie dva atraktívne zápasy.  

K víťazným spôsobom sa bude chcieť vrátiť Aston Villa, ktorá sa v nedeľu popoludní predstaví na Brentford Community Stadium. V hlavnom meste si pomeria sily s ligovým nováčikom. 

Obe mužstvá vyšli naposledy bodovo naprázdno. Dvanásta Aston Villa podľahla na Boxing Day Chelsea 1:3, Brentford o tri dni neskôr tesne nestačil na Manchester City. 

Mužstvá od seba v tabuľke delia iba dva body. Nováčik môže byť zatiaľ so svojim ťažením v Premier League nadmieru spokojný. Body nezískal iba v ôsmich kolách z osemnástich.

Najmenší londýnsky klub v lige má momentálne o deväť bodov viac ako zostupom ohrozené trio. V januári a februári ho však čaká nesmierne náročný program, takže ďalšie body by mu určite prišli vhod.  

Prvý zápas mužstvo Thomasa Franka zvládlo a v Birminghame získalo aspoň bod. V Championship si Brentford dokázal s Aston Villou v domácom prostredí poradiť hneď dvakrát za sebou. Londýnsky klub naposledy podľahol Ville v oficiálnom zápase vo februári 1953!

Vystúpia Toffees zo svojho tieňa?

V rovnakom čase sa bude o body bojovať aj v Liverpoole. Everton privíta v Goodison Parku futbalistov Brightonu & Hove Albion

Karamelky oddychovali viac ako dva týždne. Naposledy si zahrali 16. decembra na Stamford Bridge, kde napokon získali bod za remízu 1:1. V 74. minúte ho zabezpečil mladučký anglický obranca Jarrad Branthwaite.  

Rovnaký kúsok sa naposledy podaril aj Brightonu. V poslednom zápase minulého roka sa aj čajky podelili s The Blues. Deľbu bodov zariadil až v nadstavenom čase striedajúci Danny Welbeck

Po neúplnej polovici sezóny majú väčší dôvod na úsmev v Brightone. Čajky majú na konte 24 bodov a patrí im sympatické desiate miesto v tabuľke. Karamelky odohrali o jeden zápas menej, s pätnástou pozíciou však rozhodne nie sú spokojní a musia zabrať.  

V Goodison Parku potrebujú bodovať naplno. Nebude to však jednoduché, pretože Brighton prehral vonku v aktuálnom ročníku iba jeden zápas z deviatich.  

Program 21. kola Premier League
PS1 14:55 Brentford FC – Aston Villa (komentuje M. Lukáč)
PS2 14:55 Everton FC – Brighton
PS1 17:00 Chelsea FC – Liverpool FC (M. Lukáč , K. Jakubovič)