Vo štvrtok zahájime 25. kolo Championship

O program na štvrtkový večer sa vám na PREMIER SPORT 1 postarajú dva priame prenosy z anglickej Championship.

Najskôr navštívime od 18:55 Loftus Road v Londýne, kde sa proti sebe postavia siedmy Queens Park Rangers a trinásty Luton Town. Tímy síce delí šesť priečok, ale len dva body.

Domáci po prehre s Burnley uspeli na trávniku Prestonu a tento týždeň si odviezli bod aj z ihriska Cardiffu, hostia po nečakanej prehre s Middlesbrough zaskočili po výsledku 2:1 Norwich.

V prvom tohtosezónnom zápase uspel Luton doma 3:1, v Londýne sa mu ale nezvykne dariť. Na štadióne QPR prehral predchádzajúce štyri duely a na výhru čaká už 15 zápasov, naposledy sa mu to podarilo ešte v roku 1984 v rámci najvyššej súťaže.

Od 21:10 sa presunieme do Blackpoolu, na Bloomfield Road sa predstaví druhý Sheffield United.

Kým hostia smerujú za postupom, domáci majú úplne opačné starosti. Po 24 odohraných zápasoch majú na konte len 25 bodov a v tabuľke sú tretí zdola v zostupovom pásme.

V troch predchádzajúcich zápasoch síce remizovali, na výhru ale čakajú už sedem stretnutí. Šable naopak od prehry s Rotherhamom ťahajú štvorzápasovú sériu výhier a naďalej vyvíjajú tlak na lídra súťaže Burnley, na ktorého strácajú len tri body.

Blackpool ale rozhodne nepatrí medzi obľúbených súperov United. Sheffield s nim nevyhral v štyroch predchádzajúcich meraniach síl, z ktorých tri remizoval a jeden prehral.

Komentátorom oboch duelov bude Stano Suvák.