Vráti sa Huddersfield na víťaznú vlnu? 

Huddersfield Town si bude chcieť už v piatok večer poistiť tretie miesto v Championship. Na John Smith’s Stadium privíta futbalistov posledného Barnsley a plánuje potvrdiť úlohu favorita. 

Barnsley je v tejto sezóne obrovským sklamaním. V minulom ročníku sa The Tykes šokujúco prebojovali až do play-off, keď sezónu zakončili na vynikajúcom 5. mieste. 

V aktuálnej sezóne však prežívajú diametrálne odlišný príbeh. Na záchranu v tejto chvíli strácajú až 11 bodov a aj keď matematická šanca stále existuje, na udržanie v Championship to nevyzerá. 

Z posledných deviatich zápasov vyhrali futbalisti Barnsley iba jeden. Naposledy podľahli Peterborough 0:2. Tentoraz navyše pocestujú na štadión vo forme hrajúceho Huddersfieldu. 

The Terries momentálne ťahajú štvorzápasovú sériu bez prehry. Až v troch prípadoch dokonca bodovali naplno. Po sérii vynikajúcich výsledkov sa prepracovali na vynikajúce 3. miesto tabuľky. 

Pre Huddersfield ešte nie je vylúčený ani priamy postup. V prípade, že zvíťazí, bude strácať na druhý Bournemouth len bod. The Cherries však budú mať až tri zápasy k dobru.  

V aktuálnej sezóne pôjde už o tretí vzájomný zápas Huddersfieldu s Barnsley, keďže rivali na seba narazili aj v FA Cupe. V najstaršom pohári sa z víťazstva radovali hráči Huddersfieldu. V ligovom dueli sa zrodila remíza 1:1. 

Priamy prenos bude pre vás od 20:40 na PREMIER SPORT 1 komentovať Filip Mentel

Program 44. kola Championship 
PS1 20:40 Huddersfield Town – Barnsley (komentuje F. Mentel)