Vráti sa Huddersfield na víťaznú vlnu? 

Reprezentačná prestávka je za nami a na scénu sa vracia ligový futbal. Víkendový program odštartujeme zaujímavou predohrávkou v anglickej Championship

Medzi tohtoročné prekvapenia určite patrí Huddersfield Town, ktorý sa po dvoch rokoch trápenia nečakane zapojil do boja o návrat do Premier League, v ktorej naposledy pôsobil v roku 2019. 

Po 39 odohraných zápasoch okupujú The Terriers vynikajúcu štvrtú priečku v súťaži. Momentálne sa ale dobre namazaný stroj španielskeho lodivoda Carlosa Corberana mierne zasekol. 

Huddersfield získal v troch posledných kolách iba jeden bod za remízu s West Bromwichom. Následne podľahol Millwallu a Bournemouthu. V dvoch zápasoch inkasoval päť gólov a nestrelil ani jeden. Záujemcov o postup je mnoho a ďalšie straty by sa mohli Huddersfieldu nepekne vypomstiť. 

Dnes večer by to mali mať hráči Huddersfieldu o niečo jednoduchšie, minimálne na papieri. V rámci 40. Kola zavítajú na MKM Stadium, kde svoje domáce zápasy hrávajú tigre z Hullu. 

Hull City bojuje na opačnom konci tabuľky. Síce figuruje až na 20. mieste, ale momentálny trinásťbodový náskok by mu mal postačiť na záchranu v Championship.  

Súboj má jasného favorita. Huddersfield hrá o veľa a navyše na štadiónoch súpera pravidelne boduje. Vonku prehrali The Terriers iba štyri stretnutia. Hull má na druhej strane najhoršiu domácu bilanciu v lige. Pred vlastnými fanúšikmi vyhral iba päť zápasov z devätnástich.  

Priamy prenos bude pre vás od 20:40 na PREMIER SPORT 1 komentovať Karol Jakubovič

Program 40. kola Championship 
PS1 20:40 Hull City – Huddersfield Town (komentuje K. Jakubovič)