Vráti sa West Brom na víťaznú vlnu?

Na ďalší futbalom nabitý víkend sa naladíme bitkou dvoch tradičných celkov pôsobiacich v Championship.  

West Bromwich Albion privíta v domácom prostredí Nottingham Forest. Aktuálne tretí celok tabuľky sa pokúsi ukončiť trojzápasovú sériu bez víťazstva. 

Zdolať Nottingham Forest momentálne nebude jednoduché. “Tricky Trees” sa po nevydarenom úvode dostali do obdivuhodnej formy. V posledných dvanástich dueloch našli premožiteľa iba v jednom prípade. Až polovicu stretnutí dokázali dotiahnuť do víťazného konca.  

V posledných kolách sa im ale nedarí bodovať naplno. Až v štyroch prípadoch z piatich sa museli o body podeliť. Naposledy uchmatol bod zo štadióna City Ground v Nottinghame Luton. 

Sezóna sa pre West Bromwich v porovnaní s Nottinghamom vyvíja presne naopak. Zverenci Valeriena Ismaela vybojovali v úvodných desiatich kolách Championship vynikajúcich 22 bodov, v posledných deviatich získali iba polovicu. The Baggies strácajú na vedúci Fulham už 9 bodov a mali by sa čím skôr prebrať.  

Vzájomné súboje dnešných rivalov boli v posledných sezónach veľmi vyrovnané. Až tri súboje zo štyroch skončili remízou. V zápasoch však rozhodne nebýva núdza o góly. V posledných štyroch stretnutiach padlo až 13 gólov. 

Program Sky Bet Championship 20. kolo 
20:55 PS1 West Bromwich – Nottingham (komentuje K. Jakubovič)