Využijú jazdci obrovskú príležitosť?

Anglická Championship sa začína poriadne zamotávať. Favoriti strácajú body ako na bežiacom páse, čo využívajú mužstvá, s ktorými sa pred sezónou priveľmi nepočítalo.  

Jedným z nich je Queens Park Rangers. Londýnsky klub sa po vynikajúcej sérii prepracoval na vynikajúce štvrté miesto tabuľky. V prípade, že zvládne dnešnú dohrávku so Swansea, tak poskočí dokonca na druhé postupové miesto pred Bournemouth a Blackburn. 

Jazdci si zahrali v Premier League naposledy v sezóne 2014/15. Vtedy obsadili posledné miesto a vrátili sa do Championship. Päť sezón sa im nepodarilo umiestniť ani len v prvej polovici jednej z najnáročnejších ligových súťaží na svete. Po vymenovaní Marka Warburtona do pozície hlavného trénera v roku 2019 sa však veci postupne začali obracať k lepšiemu. 

V minulej sezóne obsadilo QPR slušné deviate miesto. Napriek tomu v tomto ročníku prekonáva všetky predsezónne očakávania. Iba vedúci Fulham vyhral viac stretnutí. Aktuálne ťahajú Rangers štvorzápasovú víťaznú šnúru a proti utrápenej Swansea ju plánujú natiahnuť. 

Waleský klub naopak patril k užšej špičke favoritov na postup. V posledných dvoch ročníkoch sa labute umiestnili v prvej šestke, no v oboch prípadoch neúspešne bojovali o postup v play-off. V tejto sezóne môžu na atraktívne súboje vo vyraďovacej fáze zabudnúť, patrí im až 17. miesto v tabuľke. 

Program 23. kola EFL Championship – dohrávka 
PS1 20:40 QPR – Swansea City (komentuje F. Mentel)