W-Series: Le Castellet   

Na obrazovky teelvízie PREMIER SPORT sa po takmer trojtýždňovej odmlke vracia ženský motoristický seriál W-Series. Vo francúzskom Le Castellet bude pokračovať tretí ročník ženských pretekov formulí. 

Ďalšie prvenstvo sa pokúsi vybojovať neohrozená líderka Jammie Chadwich, ktorá si suverénnym spôsobom ide po tretí titul. Britská rekordmanka vyhrala všetky štyri úvodné preteky. Naposledy si dve prvenstvá pripísala na populárnom okruhu Silverstone vo svojej domovine.  

Tentokrát spolu s rivalkami zavíta do Francúzska, kde sa opäť pokúsi spopularizovať ženské Grand Prix formule, v ktorej súťažia tie najlepšie pretekárky na svete.  

Tie sú vyberané čisto na základe ich schopností, jazdia na mechanicky identických autách. Preteky tak vyhrávajú tie najlepšie jazdkyne a nie tie s najbohatšími majiteľmi.  

Momentálne druhou najrýchlejšou ženou v seriáli je krajanka Jamie Chadwich Abbi Pulling. Momentálne stráca na líderku už 47 bodov a pokiaľ sa nestane niečo neočakávané, tak ju už nedobehne.  

Pretekov sa opäť zúčastní aj česká pilotka Tereza Bábičková, ktorá však doteraz nezískala ani bod a nulou na konte sa delí o posledné 18. miesto. 

Po Francúzsku sa pretekárky presunú do susedného Maďarska na známy Hungaroring. Po ňom budú ešte nasledovať preteky v Japonsku, Severnej Amerike a seriál zakončíme dvomi pretekmi v Mexiku.  

Program na PREMIER SPORT 1 – sobota 
14:40 W-Series Le Castellet (komentuje Cimbalík)