W-Series: Silverstone  

Do programu televízie PREMIER SPORT prichádza horúca novinka. V priamych prenosoch uvidíme motoristický seriál formulí žien. Ide o tretiu sezónu ženských motoristických pretekov formule. W-Series je v partnerstve s Formulou 1, takže všetkých desať podujatí bude súčasťou Grand Prix. 

Úradujúcou šampiónkou je britská pretekárka Jamie Chadwick, ktorá minulý rok obhájila titul. V tejto sezóne sa pokúsi o víťazný hetrik. Britka je držiteľkou viacerých rekordov. Vyhrala najviac pretekov, má najviac pódiových umiestnení, získala najviac bodov i pole position.

Aj v tejto sezóne je najväčšou favoritkou na celkový triumf. Zatiaľ ovládla všetky tri úvodné preteky. Dvakrát vyhrala v Miami a naposledy ovládla okruh v Barcelone. Na konte má 75 bodov. Druhá Abbi Pulling má len 38.  

Spoločne s Američankou Chloe Chambers jazdí za tím Jenner Racing. Okrem nich sa o tretí titul W-Series pobije ďalších osem tímov, v ktorých bude osem najlepších jazdkýň minulej sezóny a aj dve pretekárky z W-Series Academy. 

Slovenskú pretekárku na štartovacej listine nenájdete. Za Puma W-Series Team však jazdí česká pretekárka Tereza Bábíčková, ktorá sa spolu s Fínkou Emmou Kimilainen pokúsi nazbierať čo najviac bodov. 

Všetky pretekárky jazdia na rovnakých pneumatikách značky Hankook a jazdia na dvoch typoch aút Tatuus-Alfa Romeo. V každom monoposte sedia dve pretekárky.