West Brom opäť zaostáva, Burnley sa tlačí späť do Premier League

O úvodný zápas 8. kola anglickej Championship sa postarajú kluby, ktoré ešte nedávno patrili medzi elitu na ostrovoch.

Domáci West Brom sa s Premier League rozlúčil po sezóne 2020/21 a hoci patril po zostupe medzi hlavných favoritov súťaže, očakávania nenaplnil a skončil až desiaty. Zásadnú zmenu zatiaľ nepriniesol ani tento ročník, WBA je s ôsmimi bodmi po siedmich zápasoch až štrnáste.

Strata domácich na priečky, pri ktorých by mohli pomýšľať na postup, však nie je nezmazateľná. Od priameho postupu ich delí sedem bodov, od miestenky do play-off šesť. Aby sa na ne West Brom predral však potrebuje výrazne lepšie výsledky, ako dosahuje v uplynulých dňoch. Po vypadnutí z Ligového pohára s Derby County remizoval v dvoch nasledujúcich ligových zapoleniach a na výhru tak čaká už tri duely.

Domáci sa potrebujú nakopnúť, v tomto kole však na to nebudú mať ideálneho súpera. Proti nim sa totiž postaví ďalší z klubov, ktorý túži po návrate medzi elitu a ideálne po roku. Burnley v tejto sezóne prehralo len raz, na ihrisku Watfordu, inak má v súťažných zápasoch bilanciu štyri výhry a tri remízy. Aktuálne navyše ťahá šnúru troch výhier v rade, keď z pohára vyradilo Shrewsbury Town a v lige si poradilo s Wiganom aj Millwallom.

Posledné vzájomné merania síl týchto tímov sa udiali ešte v Premier League v sezóne 2020/21, ani v jednom z nich gól nepadol. Či budeme svedkami takejto deľby bodov aj do tretice sa dozvieme v piatok večer od 20:55 na PREMIER SPORT 1 v sprievode Karola Jakuboviča.