West Brom zaháji sezónu na Vitality Stadium

Klubový futbal sa pomaly, ale isto vracia na scénu. Jednou z prvých líg, ktorá roztočí súťažný kolotoč, bude anglická Championship.

Jedna z najťažších futbalových líg sveta tento rok odštartuje svoj zápasový program na juhu Anglicka. Do Bournemouthu zavíta minulosezónny účastník Premier League West Bromwich Albion.

Pod vedením legendárneho Big Sama Allardycea skončil West Brom v najprestížnejšej lige na svete na 19. mieste. Teraz bude bojovať o návrat, už ale s novým mužom v čele. Ambiciózne mužstvo prevzal Valerien Ismael, ktorý zaujal svojou prácou v Barnsley, ktoré takmer postúpilo do Premier League.

Ani AFC Bournemouth nemal k návratu do Premier League ďaleko. Sezónu zakončil na šiestom mieste a postúpil do play-off. V ňom ale nakoniec ako najhoršie nasadený tím neuspel a bude musieť bojovať opäť.

Podľa všetkého nás na úvod čaká veľmi zaujímavý duel dvoch tímov, ktoré by mali bojovať o postup do Premier League. Sezóna bude opäť extrémne dlhá a náročná, už prvé zápasy ale môžu naznačiť, čo môžeme od jednotlivých mužstiev očakávať.

Program Sky Bet Championship 1. kolo 
AFC Bournemouth – West Bromwich (komentuje K. Jakubovič)