Uspeje Vieira pri emotívnom návrate domov?

Program 8. kola Premier League skompletizujeme pondelkovou dohrávkou v hlavnom meste. Špeciálny náboj naviac jej pridáva návrat legendy domácich kanonierov na sever Londýna po šestnástich rokoch.

Reč nemôže byť o nikom inom ako o Patrickovi Vieirovi, legendárnemu kapitánovi The Invincibles – mužstvu, ktoré v sezóne 2003/04 neprehralo v Premier League ani jeden zápas a s prehľadom získalo ligový titul. Odvtedy sa toho na severe Londýna ale veľa zmenilo.  

Arsenal sa presťahoval na supermoderný štadión Emirates Stadium, po 22 rokoch sa rozlúčil s najúspešnejším trénerom v klubovej histórii a postupne aj s trofejami a európskym futbalom. 

Nekompromisný francúzsky stredopoliar, ktorý počas hráčskej kariéry obliekal aj dresy oboch milánskych veľkoklubov, Juventusu a krátko aj ManCity, už nejaký ten čas zbiera trénerské skúsenosti.  

V New York City FC a vo francúzskom OGC Nice veľa vody nenamútil, teraz si plánuje napraviť trénerskú reputáciu v meste, kde prežil najúspešnejšie obdobie profesionálnej kariéry.  

Zápas na Emirates bude pre neho nesmierne špeciálny, veď sa vracia tam, kde ho budú fanúšikovia milovať a velebiť už navždy. Samozrejme, okrem dnešného dňa.  

Obe mužstvá potrebujú body. Arsenalu sa pred reprezentačnou prestávkou pomerne darilo, po troch víťazstvách v rade sa The Gunners delili o body s nevyspytateľným Brightonom. Po siedmich kolách však majú na konte iba desať bodov, čo im stačí na priebežné 13. miesto v tabuľke. 

The Eagles získali ešte o tri body menej, tesne pred prestávkou však dokázali zaskočiť silný Leicester. Napriek tomu, že prehrávali po hodine hry 0:2, vybojovali bod. Dnes to budú mať futbalisti Crystal Palace ale nesmierne náročné, pretože obrana Mikela Artetu funguje ako hodinky. Niet sa čomu čudovať, všetci zadáci sú fit a v parádnej forme. V štyroch zápasoch inkasoval Aaron Ramsdale iba jeden gól.  

Motiváciou naviac pre Arsenal, okrem spomínaného návratu niekdajšieho kapitána, je aj vylepšenie vzájomnej bilancie z predchádzajúcich vzájomných derby. V ostatných šiestich dueloch totiž kanonieri Crystal Palace porazili len v jedinom zápase. 

Program 8. kola Premier League 
PS1 20:55 Arsenal FC – Crystal Palace (komentuje M. Lukáč)