Wolfsburg nenašiel premožiteľa už takmer štyri mesiace

Ponuku prenosov na PREMIER SPORT obohatí v tejto sezóne aj nemecká Bundesliga. V úvodnom kole budeme svedkami súboja dvoch tradičných klubov.

Wolfsburg, ktorý v minulom ročníku najvyššej nemeckej súťaže obsadil 12. miesto, privíta vo svojej aréne Werder Brémy. Ten sa medzi elitu vracia po ročnej druholigovej anabáze. Tú ukončil so stratou dvoch bodov na víťaza 2. Bundesligy Schalke na druhom mieste s trojbodovým odstupom od Hamburgu a Darmstadtu.

Favoritom tohto duelu napriek tomu budú domáci vlci. Tí po šesťgólovom výprasku v Dortmunde v polovici apríla naskočili na pozitívnu vlnu, na ktorej sa vezú doteraz. V štyroch ligových stretnutiach zaznamenali dve výhry a dve remízy a v nasledujúcich štyroch prípravných zápasoch a jednom dueli v Nemeckom pohári zaknihovali päť výhier s celkovým skóre 19:5.

Motiváciu osláviť svoj návrat do Bundesligy víťazne bude mať určite aj nový tréner domácich Niko Kovač, ktorý pred pôsobením v Monaku viedol v Nemecku Bayern Mníchov a Eintracht Frankfurt. Ak sa mu to podarí, bude pre Wolfsburg už štvrtá výhra v sérii proti Werderu, keď v troch ostatných dueloch zaznamenali vlci triumfy 2:1, 5:3 a 1:0.

Súboj úvodného kola nového ročníka Bundesligy vám prinesieme naživo v sobotu od 15:25 na PREMIER SPORT 1, od komentátorského mikrofónu sa vám prihovorí Filip Mentel.