Za pohárik talianskeho vínka a za dva škótskej

V nedeľu zavítame na PREMIER SPORT 1 na tri futbalové štadióny.

Najskôr sa od 14:55 spolu s Martinom Petrom pozrieme na Stadio Alberto Picco, kde Spezia vyzve Lecce. Oba klubu prežívajú vydarené obdobie. Domáci neprehrali už tri zápasy po sebe, keď doma remizovali s Udinese 1:1, uspeli na trávniku Verony 2:1 a následne siahali na tie body aj proti Atalante, o dva z nich ale prišli v úplnom závere. Napriek tomu môžu byť s touto bilanciou spokojní.

Ešte lepšie je na tom Lecce. To od tesne prehry s Juventusom remizovalo na ihrisku Udinese a následne zdolalo Atalantu, Sampdoriu a naposledy aj Lazio. Miernym favoritom tak budú práve hostia, ktorí navyše so Speziou v predchádzajúcich troch vzájomných súbojoch raz remizovali a dvakrát vyhrali.

O 16:55 sa tentokrát s Filipom Mentelom presunieme do Škótska, v Tannadice Park vyzve Dundee United Glasgow Rangers. Domácim síce patrí až predposledná priečka, v ostatných piatich dueloch ale prehrali jediný raz a získali až 10 zo svojich doterajších 19 bodov.

Ich favorizovaní súper je však v skvelej forme. Jazdci neprehrali v lige už sedem zápasov, z ktorých až päť vyhrali a body si delili len na trávniku St. Mirren a v minulom kole aj v Old Firm Derby so Celticom.

V ligových súbojoch v Glasgowe sú dominantní Rangers, ktorí vyhrali predchádzajúcich osem vzájomných súbojov. V Dundee sa im však až tak nedarí, keď tu v minulej sezóne remizovali 1:1 a v tej predchádzajúcej prehrali 0:1. Postará s United o prekvapenie aj tentokrát?

Bodku za našim futbalovým programom dá záznam popoludňajšieho duelu škótskej Premiership, v ktorom sa proti sebe postavia tímy z dolnej polovice tabuľky. Desiaty Motherwell, ktorý čaká v lige na výhru už šesť zápasov, privíta ôsmy Hibernian. Hostia z predchádzajúcich jedenástich zápasov prehrali až deväť a získali len šesť bodov, pritom na 17 ďalších bodov im predtým stačilo len deväť zápasov.

Stretnutie môžete sledovať od 19:00, komentátorom duelu bude Filip Mentel.