Začína play-off League One! (1. Semifinále)

V nižších anglických ligových súťažiach sú na programe záverečné zápasy play-off. V každom z nich sa rozhodne o poslednom postupujúcom mužstve, ktoré si v budúcej sezóne zahrá o úroveň vyššie.

V League One, alebo ak chcete tretej najvyššej lige v Anglicku, zahájime vyraďovaciu fázu semifinálovým zápasom vo Wycombe. Do Adams Parku sa prídu o postup pobiť futbalisti Milton Keynes

Hostia zakončili základnú časť suverénnym víťazstvom 5:0 v Home Parku. Parádnu one-man šou predviedol 22-ročný ofenzívny univerzál Scott Twine, ktorý sa postaral až o štyri presné zásahy. Dons skončili aj vďaka nemu na 3. mieste League One. 

Do semifinále im žreb prisúdil Wycombe Wanderers, ktoré sa zmestilo do prvej šestky na poslednú chvíľu. Vynikajúcu formu v závere sezóny korunovali hráči víťazstvom 2:1 v Burtone. Chairboys natiahli sériu bez prehry na dvanásť stretnutí.  

Hráči MK Dons sa väčšinu sezóny pohybovali na prvých dvoch miestach tabuľky, ktoré zaručujú priamy postup do Championship. V závere sezóny to však nezvládli a nakoniec musia o postup bojovať v náročnom play-off. Z toho pohľadu môže v kabíne Dons panovať menšie sklamanie.  

V ich prospech ale dnes hrá vzájomná štatistika. Futbalisti Milton Keynes zdolali Wycombe v štyroch zápasoch v rade. Posledné stretnutie bolo na programe v januári. Dons zvíťazili 1:0. O troch bodoch opäť rozhodol kanonier Scott Twine. Mladý Angličan zaznamenal v tejto sezóne 20 gólov

League One – play-off – semifinále
Wycombe Wanderers – MK Dons (komentuje F. Mentel)