Začína škótska Premiership!

Škótsky futbalový program na PREMIER SPORT pokračuje. Okrem ligového pohára, ktorý je v plnom prúde, budeme spoločne sledovať aj najvyššiu domácu súťaž s názvom Premiership. Na ligový trón sa budú chcieť po dvoch rokoch vrátiť hráči Rangers.

V minulej sezóne ich na ňom vystriedal nenávidený Celtic. Cestu za ligovým titulom v tomto ročníku začnú na štadióne Almondvale, kde budú čeliť Livingstonu. Hostia skončili v minulej sezóne v spodnej polovici tabuľky. Siedmym miestom si však zabezpečili záchranu a elitnú škótsku súťaž si zahrajú aj tento rok.

Podobné ciele budú mať hráči Livingstonu aj v aktuálnom ročníku, určite by sa však radi vyhli bojom v skupine o záchranu a sezónu by chceli zakončiť v hornej polovici tabuľky. Opäť sa budú spoliehať na pomerne kvalitnú defenzívu, v minulej sezóne si dokázali udržať čisté konto až desaťkrát. Dnes to však bude mimoriadne náročné, pretože Rangers rozvlnili sieť v minulom ročníku až 80-krát.

Livingston absolvoval slušnú generálku na ligu v ligovom pohári. Síce na úvod podľahol víťazovi skupiny Inverness, ale zareagoval na to tromi víťazstvami a nakoniec postúpil do vyraďovacej fázy z druhého miesta.

Rangers odohrali tri prípravné zápasy s anglickými mužstvami. Porazili Blackpool a West Ham, na záver však podľahli Tottenhamu Hotspur, aj keď po prvom polčase viedli zásluhou nového kanoniera Antonia Colaka 1:0. Spurs nakoniec skóre stretnutia po zmene strán dokázali otočiť vo svoj prospech vďaka dvom zásahom Harryho Kanea.

Škótska Premiership 1. kolo
PS1 13:00 Livingston FC – Rangers FC (komentuje M. Petro)