Vráti sa Chelsea na víťaznú vlnu?

Program anglickej Premier League pokračuje aj cez týždeň. V utorok večer sa dá lopta do pohybu v Brightone. Na Amex Stadium zavíta ambiciózna Chelsea, ktorá momentálne prežíva najnáročnejšie obdobie sezóny.

V Brightone sa The Blues pokúsia po troch stratách v rade bodovať naplno a pripísať si prvé ligové víťazstvo v novom roku. S čajkami na ich domácej pôde to ale rozhodne nebude jednoduché.

Chelsea získala tri body iba v jednom zápase zo šiestich. Chuť si Tuchelova banda čiastočne napravila v domácich pohároch. V ligovom sa prebojovala až do finále, keď si v dvoch stretnutiach bez inkasovaného gólu poradila s Tottenhamom. V FA Cupe podľa predpokladov zostrelila Chesterfield 5:1. 

Cez víkend však hráčov Chelsea vrátil na zem úradujúci šampión. Manchester City využil v šlágri 22. kola domáce prostredie a zvíťazil 1:0. Chelsea stráca po nepríjemnej prehre na City už 13 bodov.  

Na Amex Stadium sa londýnsky veľkoklub pokúsi manko skresať. Brighton je ale v tejto sezóne pre všetkých nesmierne náročným súperom. The Blues o tom vedia svoje. V poslednom stretnutí minulého roka sa mužstvá podelili za remízu 1:1. Chelsea prišla o víťazstvo až v posledných sekundách zápasu. V nadstavenom čase odpovedal na gól Lukakua striedajúci Danny Welbeck

Program 24. kola Premier League 
PS1 Brighton – Chelsea FC (M. Lukáč)