Zápas sezóny na Vitality Stadium

Bournemouth si v utorkovom šlágri Championship pokúsi zaistiť postup do Premier League. Na Vitality Stadium privíta v dohrávke 33. kola tretí Nottingham Forest. 

V prípade víťazstva si The Cherries jedno kolo pred koncom ročníka zaistia vytúžený návrat medzi elitu. Nesmú však prehrať, pretože pri rovnosti bodov sa na druhé miesto kvôli lepšiemu skóre prepracuje práve Nottigham. 

To by bolo pre fanúšikov Bournemouthu obrovské sklamanie, pretože ich miláčikovia strávili väčšinu času na druhom mieste tabuľky. Môže za to aj vydarené januárové prestupové okno. Hráči ako Nathaniel Phillips, Frederick Woodman, či Todd Cantwell mali na hru The Cherries dôležitý vplyv. 

Aj Nottingham sa však v druhej polovici sezóny výrazne zlepšil, vďaka čomu sa prepracoval na 3. miesto Championship. Pokiaľ sa pozrieme na formu z posledných týždňov, sú to práve The Reds, ktorí podávajú spoľahlivejšie výkony.  

Z posledných ôsmich zápasov vyhrali hráči Nottinghamu sedem, zatiaľ čo Bournemouth bodoval naplno v rovnakom počte zápasov iba trikrát. Naposledy ale dokázali The Cherries zdolať silný Blackburn rozdielom triedy a v zápase sezóny im určite nebude chýbať potrebná motivácia. 

Z troch posledných vzájomných súbojov neprehral Bournemouth ani jeden. Dvakrát sa radoval z víťazstva, naposledy vyhral v Nottinghame 2:1. Víťazný gól strelil po zmene strán Philip Billing. 

Atraktívny súboj vysielame na PREMIER SPORT 1 o 19:55. Priamy prenos bude pre Vás komentovať Karol Jakubovič.  

Program 33. kola Championship – dohrávka 
PS1 19:55 AFC Bournemouth – Nottingham Forest (komentuje K. Jakubovič)