Splní Bayern úlohu favorita?  

Bayern Mníchov plánuje dnes večer skompletizovať postup do štvrťfinále Ligy majstrov. V ceste mu stojí rakúsky Red Bull Salzburg.  

V prvom vzájomnom súboji outsider výkonom prekvapil. S Bayernom hral pomerne vyrovnanú partiu a takmer vybojoval historické víťazstvo. Na gól Juniora Adamu odpovedal až v 90. minúte hviezdny žolík Bayernu Kingsley Coman. Salzburg nakoniec v domácom prostredí vybojoval cennú remízu 1:1. 

V odvete bude aj napriek tomu obrovským outsiderom. Bayern suverénnym spôsobom ovládol skupinu E, pričom dvakrát s prehľadom zdolal Barcelonu. Bavorský klub v milionárskej súťaži viackrát dokázal, že vie zabrať vtedy, keď je to potrebné. Vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov hrá už 18-krát.  

Do štvrťfinále sa prebojoval za posledných 10 rokov až deväťkrát! Medzi najlepšiu osmičku neprenikol Bayern iba minulý rok, keď ho po atraktívnom štvrťfinále vyradilo z hry francúzske PSG.  

Proti rakúskym tímom sa mu v domácom prostredí darí, vyhral všetkých päť duelov, v ktorých vsietil až 15 gólov. Minulý rok si Bayern doma poradil v skupinovej fáze so Salzburgom 3:1.  

Rakúsky tím prežíva ďalší fantastický rok, čo podčiarkol historickým postupom do vyraďovacej fázy Ligy majstrov. Zverenci úspešného trénera Matthiasa Jaisslea, ktorý ovládol rakúsku Bundesligu osemkrát v rade, pôjdu do zápasu povzbudení víťazstvom 4:0 s Rheindorfom Atlach.  

V troch zápasoch v rade Salzburg neinkasoval ani jeden gól, tentoraz však bude čeliť najlepšiemu ofenzívnemu celku Bundesligy v čele s Robertom Lewandowskim.  

Osemfinálový súboj Ligy majstrov medzi Bayernom a Salzburgom vysielame od 20:15 na PREMIER SPORT 2.