Zvýši Sheffield svoje šance na play-off? 

Futbalisti Sheffieldu United sa v piatkovej predohrávke 45. kola anglickej Championship pokúsia posilniť svoje nádeje na prienik medzi anglickú elitu. Na západe Londýna si svoje sily tentokrát zmerajú s Queens Park Rangers.

Blades naposledy v domácom prostredí bodovali naplno, keď si na Bramall Lane poradili s Cardiffom 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral vo forme hrajúci Francúz Iliman Ndiaye.  

Londýnsky klub vyšiel v predchádzajúcom kole opäť naprázdno a pravdepodobne sa odpísal z boja o play-off. Nad jeho sily bol tentoraz tabuľkový sused zo Stoke City. Matematická šanca na postup ale stále existuje, Rangers strácajú na šieste miesto šesť bodov a ako sme sa už veľakrát presvedčili, v Championship je možné všetko.  

Sheffield United bude ale v každom prípade favoritom na zisk troch bodov. Šable sú v neporovnateľne lepšej forme. Z ostatných ôsmich ligových zápasov prehrali iba dva, zatiaľ čo Rangers až šesť. 

Posledný vzájomný duel majú ešte hráči oboch celkov v živej pamäti. V dohrávke 22. kola si na začiatku apríla poradil Sheffield s QPR po góle Olivera Norwooda 1:0. 

Úvodný duel víkendového programu odvysielame v priamom prenose na PREMIER SPORT 1 o 20:40. Stretnutie bude pre vás komentovať Karol Jakubovič.  

Program 45. kola Championship 
PS1 20:40 QPR – Sheffield United (komentuje K. Jakubovič)