Aj prvá decembrová sobota bude na PREMIER SPORT futbalová

Prvý decembrový víkend odštartujeme na PREMIER SPORT poltuctom futbalových prenosov.

Najskôr sa od 11:00 na PS1 vrátime k piatkovému zápasu Championship, aby sme zistili, či prepad Prestonu North End bude pokračovať aj po zápase s Queens Park Rangers. Komentuje Karol Jakubovič.

Od 13:30 na PS1 zostaneme v rovnakej súťaži, na programe je šláger kola, v ktorom si sily zmerajú niekdajší prvoligisti. Po 18 kolách piaty West Bromwich privíta na svojom štadióne lídra súťaže Leicester City. Tímy sa naposledy stretli v sezóne 2020/21 v Premier League, v oboch zápasoch uspeli líšky po výsledkoch 3:0. Komentuje Karol Jakubovič.

Aj v španielskej LaLige budeme svedkami duelu tímov z hornej polovice tabuľky. Prekvapenie tejto sezóny a momentálne druhá Girona, ktorá v lige neprehrala už šesť zápasov, z ktorých až päť vyhrala, bude hostiť deviatu Valenciu. V minulom ročníku sa vo vzájomných zápasoch po výsledkoch 1:0 tešili vždy domáci, ak by sa to podarilo Girone zopakovať aj v tejto sezóne, poskočila by opäť do čela tabuľky. Priamy prenos môžete sledovať od 13:55 na PS2.

O 15:25 odštartujeme na PS1 stretnutie Bundesligy medzi piatym Lipskom a trinástym Heidenheimom. Domáci po ligovej prehre vo Wofsburgu neuspeli ani v LM na trávniku Manchestru City a proti nováčikovi súťaže, ktorý z ostatných piatich ligových duelov vyhral len jeden, si budú chcieť napraviť chuť. Komentovať bude Filip Mentel.

Túto sobotu neobídeme ani taliansku Serie A. V minulej sezóne strieborné Lazio sa v tej aktuálne trápi, so ziskom 17 bodov z 13 zápasov je nečakane až na jedenástej priečke tabuľky. Svoju bilanciu si môže napraviť v súboji s Cagliari, ktoré má na konte o sedem bodov menej a len skóre ho delí od pásma zostupu. Rimanov sa proti tomuto súperovi navyše zvykne dariť, naposledy s ním prehrali pred 10 rokmi a z predchádzajúcich šiestich stretnutí vyhrali až päť. Priamy prenos môžete sledovať od 17:55 na PS1, komentuje Filip Mentel.

Bodku za dnešným programom dáme ďalším prenosom z Championship, keď sa od 20:00 na PS1 vrátime spolu s Karolom Jakubovičom k popoludňajšiemu zápasu medzi Swansea a Huddersfieldom.