Anglicko-talianska futbalová nedeľa

Na predposlednú januárovú nedeľu tohto roka sme si pre vás na PREMIER SPORT 1 pripravili štyri prenosy, po dva z Anglicka a Talianska.

Program odštartujeme o 12:55 v Leedsi, kde v tabuľke Championship aktuálne štvrtý United vyzve o miestenku medzi šestkou najlepších bojujúci Preston, ktorému so stratou päť bodov na túto métu patrí dvanásta priečka. V decemberovom vzájomnom zápase sa z triumfu 2:1 tešil práve PNE a tak bieli majú svojmu súperovi čo oplácať. Komentuje Karol Jakubovič.

O ukončenie už osemzápasovej série bez prehry sa pokúsi Empoli. V tabuľke Serie A je na predposlednom 19. mieste a jeho strata na záchranu je aktuálne päťbodová. Súperom domácich bude Monza, ktorá sa pohybuje v pokojných stredných vodách pelotónu. Tímy sa naposledy stretli koncom augusta minulého roku, Monza zvíťazili dvomi gólmi Colpaniho 2:0. Priamy prenos od 14:55 komentuje Martin Petro.

Martin bude sedieť pri mikrofóne aj od 17:55 pri tabuľkovo podobnom dueli. V ňom privíta posledná Salernitana dvanásty Janov. Strata domácich na záchranu je päťbodová, ani hostia to však zďaleka nemajú „v suchu“, keď ich odstup od pásma ohrozenia je iba šesťbodový. Na Stadio Arechi to bude súboj o každú loptu.

V Barclays Women’s Super League budeme hneď po skončení prenosu Serie A svedkami londýnskeho derby. Pod dohľadom Stanleyho Suváka od cca 19:55 vyzve len o skóre pred Bristolom predposledný West Ham šiesty Tottenham. Z pohľadu postavenia sú favoritom hostky, tie však nad kladivárkami nedokázali zvíťaziť v predchádzajúcich štyroch vzájomných súbojoch. Zmení sa to dnes večer?