MATCH OF THE WEEK

2. kolo premier league
NEDEĽA 17:00
Najatraktívnejším zápasom druhého kola anglickej Premier League je bez pochýb bitka o Londýn medzi Arsenalom a Chelsea.

Úvod ročníka nám ponúkne jedno z najatraktívnejších derby v Premier League. O hlavné mesto sa na Emirates Stadium pobijú dva najúspešnejšie kluby Londýna. Arsenal privíta v domácom stánku Chelsea.


Kanonieri vôbec neodštartovali sezónu podľa predstáv. Na úvod šokujúco podľahli ďalšiemu londýnskemu celku. Nováčikovi súťaže z Brentford Community Stadium. Včielky dokázali pri svojom debute poraziť známejšieho rivala 2:0.

Úradujúci európsky šampión nesklamal. Na Stamford Bridge porazil Crystal Palace rozdielom triedy. A to aj bez svojej najväčšej letnej posily. Romelu Lukaku sa v prvom súboji neobjavil ani na lavičke náhradníkov. Viaceré zdroje uvádzajú, že by si vysoký Belgičan mohol odbiť svoj druhý debut za Chelsea práve v derby proti Arsenalu.


Arsenal bol na svoje pomery na prestupovom trhu pomerne aktívny. Arteta priviedol na Emirates Stadium obrancov Nuna Tavaresa z Benficy a Bena Whitea z Brightonu. Stred zálohy vystuží Albert Lokonga z Anderlechtu a Martin Odegaard, ktorý presvedčil počas hosťovania a vedenie The Gunners sa ho rozhodlo podpísať natrvalo.

Favoritom duelu budú hostia. Pred sezónou mnohí odhadovali, že sezóna bez európskeho futbalu Arsenalu prospeje. Po prvom neúspechu s Brentfordom to ale zrejme bude Kanonierom chvíľku trvať.

Match of The Week odštartujeme na televízii PREMIER Sport 1 už o 17:00. Do televízneho štúdia si Marek SKáčik zavolal Stana Maceka. Londýnske derby pre Vás budú komentovať Karol Jakubovič a Matúš Lukáč.
VYSIELAME