Arsenal zvíťazil v Leicesteri, diabli zostrelili Spurs (Premier League 10. kolo)

Anglická Premier League v sobotu pokračovala zápasmi 10. kola.

V úvodnom stretnutí vybehli Kanonieri na hráčov Leicesteru vo vysokom tempe, vďaka čomu viedli na King Power Stadium v 18. minúte už 2:0. Prvý gól strelil po prihrávke Saku stopér Gabriel, gólovú poistku pridal domáci miláčik a veľký prísľub do budúcnosti Emile Smith Rowe.

Fantastický výkon predviedol brankár Aaron Ramsdale, ktorý si nakoniec pripísal ďalšie čisté konto. Arsenal vyhral piaty zápas v sezóne a natiahol sériu bez prehry na sedem stretnutí.

K víťazstvu mal nakročené aj Liverpool. V 24. minúte viedol po góloch Hendersona a Maného už 2:0. Brighton dal ale o sebe opäť vedieť a ešte v prvom dejstve dokázal streliť parádny kontaktný gól. Po zmene strán nakoniec vyrovnal Trossard a Liverpool už nedokázal zareagovať.

Zakopnutie The Reds využila Londýnska Chelsea. V St. James‘ Parku predviedli zverenci Thomasa Tuchela ďalší suverénny výkon a nakoniec si pripísali tri body za víťazstvo 3:0. Dva góly strelil vo veľkej forme hrajúci krajný bek Reece James.