Atlético o druhé miesto, Juve o Európu, Hellas o záchranu

V nedeľu dáme na PREMIER SPORT bodku za touto sezónou LaLigy a Serie A. Najskôr však navštívime Ústí nad Labem, kde domáci Blades vyzvú od 16:10 v priamom prenose PS2 v Snapbacks lige amerického futbalu Bratislava Monarchs.

O 18:25 sa na PS1 s Daliborom Muchom presunieme do Španielska, kde si sily zmerajú piaty Villarreal a aktuálne tretie Atlético Madrid. Domáci sa už v tabuľke LaLigy nemôžu posunúť nahor ani nadol a zápas si môžu užiť bez stresu. Naopak hostia stále veria, že sa im podarí preskočiť svojho mestského rivala Real, na ktorý strácajú jeden bod. Na to ale okrem svojho triumfu potrebujú pomoc aj od Athleticu Bilbao, ktoré bude na Estadio Santiago Bernabéu bojovať o poslednú miestenku do pohárovej Európy.

Večer už bude patriť Serie A. Na PS1 sa od 20:55 spolu so Stanom Suvákom pozrieme na súboj Udinese s Juventusom. Domáci sú v pokojných stredných vodách tabuľky a sezónu už len dohrávajú. Stará dáma naopak po opätovnom odpočte bodov padla mimo priečok zaručujúcich miestenku do Európy. Triumf v Dacia Arene v kombinácii so zaváhaním AS Rím s o záchranu bojujúcou Speziou, či Atalanty s Monzou, by ju však do pohárov predsa len dostal.

V tom istom čase, no na PS2, budeme sledovať duel na Stadio Giuseppe Meazza, kde domáce AC Miláno vyzve Hellas Verona. Obhajca titulu zakončí sezónu s určitosťou na štvrtom mieste a v budúcom ročníku si zahrá Ligu majstrov. Kde si zahrá Verona, je zatiaľ otázne. Hellas je aktuálne na zostupovom 18. mieste a ak sa chce v Serie A zachrániť, potrebuje v poslednom kole získať viac bodov ako Spezia, ktorá nastúpi v Ríme proti AS.