Barcelona doma „vyhorela“ (Liga majstrov UEFA štvrťfinále)

Hráči i priaznivci FC Barcelona si odvetu štvrťfinále Ligy majstrov UEFA proti Paríž Saint-Germain predstavovali rozhodne inak.

Katalánsky klub do nej vstupoval s výhrou spod Eiffelovky a rýchlym gólom, o ktorý sa v 12. minúte postaral Rafinha, po vylúčení Arauja po polhodine hry ale opraty zápasu prevzali do rúk hostia. Tí gólmi Dembélého, Vitinhu a dvomi zásahmi Mbappého otočili vývoj duelu a ukončili tohtosezónnu púť Barcy v LM.

Svedkami šesťgólovej prestrelky sme boli v Dortmunde, kde sa domáca Borussia snažila zmazať manko z prvého zápasu z Madridu, kde s Atléticom prehrala 1:2. To sa jej podarilo už v prvom polčase po zásahoch Brandta a Maatsena. Hostia sa ale nevzdali a v 64. minúte už mali postupové karty vo svojich rukách, keď po vlastnom góle Hummelsa a zásahu Correu vyrovnali na 2:2. Hráčom BVB však stačili len tri minúty, aby si miestenku v semifinále „utrhli“ pre sebe. V 71. minúte ich do vedenia poslal Füllkrug a v 74. zavŕšil ich triumf Sabitzer.