Boje o body v Championship a o postup v Škótsku

V sobotu budeme na PREMIER SPORT 1 svedkami futbalových súbojov na Ostrovoch.

Od 13:25 navštívime AESSEAL New York Stadium v Rotherhame, kde domáci United vyzve Blackburn Rovers. Rotherhamu patrí po 26 odohraných zápasoch 21. priečka a len bod ho delí od pásma zostupu. Rovers bojujú o miestenku do play-off o postup do Premier League, so ziskom 42 bodov sú aktuálne tretí.

Ani jeden z tímov nezažíva v lige práve vydarené obdobie. Domáci čakajú na výhru už šesť zápasov, z ktorých vydolovali len dva body, hostia po sérii štyroch výhier v nasledujúcich ôsmich dueloch zvíťazili len trikrát a až päťkrát prehrali. Vzájomný súboj v októbri minulého roka priniesol jasný triumf Rovers 3:0, v predchádzajúcich šiestich súbojoch v Rotherhame však hostia nevyhrali ani raz.

O 15:55 sa presunieme na Select Car Leasing Stadium, kde sa proti sebe postavia tabuľkoví susedia. Momentálne trinásty Reading nazbieralo rovnako ako dvanásty Queens Park 36 bodov. Kým domáci čakajú na výhru v lige dva zápasy, po remíze v Norwichi prehrali na trávniku West Bromu, čakanie jazdcov je ešte o jeden zápas dlhšie, keď remizovali s Cardiffom a Sheffieldom United a nestačili na Luton.

Októbrové meranie síl lepšie začal Reading, na konci sa ale po dvoch góloch Dykesa tešil QPR. Budeme svedkami obratu aj v tomto zápase? Oba duely pre vás komentuje Karol Jakubovič.

O 18:25 vymeníme Anglicko za Škótsko, v Hampden Parku budeme svedkami semifinále Škótskeho ligového pohára. V ňom na seba narazia Celtic a Kilmarnock.

Súboj má jasného favorita. Najlepšie to vystihuje postavenie v ligovej tabuľke, v ktorej má úradujúci majster takmer trojnásobok bodov svojho dnešného súpera (58 ku 20). Tímy sa navyše v Premiership stretli len pred týždňom, zelenobieli doma triumfovali 2:0. Komentátorom tohto prenosu bude Filip Mentel.