Diabli proti svätcom, majster zavíta do Norwichu

Zimná prestávka v Premier League je úspešne za nami a my sa môžeme opäť tešiť na víkend nabitý prvotriednym ostrovným futbalom. V sobotu Vám ponúkneme až štyri atraktívne stretnutia.

Program 25. kola odštartujeme v divadle snov. Manchester United privíta vo svojom chráme dôležitým víťazstvom povzbudený Southampton. Svätci pred tromi dňami fantastickým spôsobom otočili zápas v Londýne.

S Tottenhamom pritom prehrávali až do 79. minúty 1:2, zásluhou Elyounoussiho a Adamsa, ktorý sa presadili v priebehu troch minút, však napokon odchádzali zo severnej časti hlavného mesta s veľkým úsmevom. Podobný úspech sa pokúsia zopakovať aj na Old Trafford.

Futbalisti Manchestru United určite nie sú s posledným ligovým vystúpením ani zďaleka takí spokojní. Na Turf Moor dokázali získať iba jeden bod za remízu 1:1 s posledným Burnley, vďaka čomu klesli na šieste miesto tabuľky. Siedmy Tottenham navyše stráca iba tri body a má dva zápasy k dobru. Zásadné zlepšenie pod Ralfom Rangnickom nenastalo.

Momentálne sa trápi aj najväčšia hviezda domácich. Cristiano Ronaldo neskóroval v piatich dueloch v rade, čo sa mu naposledy “podarilo” v roku 2010. Manchester United má pred kľúčovou fázou sezóny problémov až nad hlavu. Dnes potrebuje za každých okolností bodovať naplno.

Diablom by sa to mohlo podariť, pretože Southampton je s výnimkou posledného úspechu v Londýne na ihriskách súperov doslova tragický. Spoločne s Leedsom United inkasoval na štadiónoch súperov najviac gólov (26) zo všetkých účastníkov Premier League.

V programe nebude chýbať jedno malé londýnske derby medzi Brentfordom a Crystal Palace. Nováčik nazbieral iba o dva body menej ako The Eagles, doma dostane ideálnu príležitosť mestského rivala v ligovej tabuľke preskočiť.

Ani jeden z londýnskych celkov momentálne neprežíva úspešné obdobie. Orly získali v posledných štyroch zápasoch iba dva body, včielky dokonca prehrali päť zápasov v rade.

Historicky prvý vzájomný súboj v Premier League skončil v auguste bezgólovou remízou, s ktorou by sa momentálne neuspokojil ani jeden z tímov. Zostupová zóna je totiž nebezpečne blízko.

Na záver uvidíme súboj Davida s Goliášom. Osemnásty Norwich City privíta na Carrow Road úradujúceho šampióna a aktuálneho lídra tabuľky. Manchester City plánuje na štadióne nováčika zveľadiť svoj náskok na prvom mieste na dvanásť bodov.

Pokiaľ podajú zverenci Pepa Guardiolu podobný výkon, ako v posledných dvoch vzájomných zápasoch, tak sa im to s prehľadom podarí. Obe stretnutia vyhrali na Etihad Stadium 5:0. Posledná návšteva Norwichu ale taká slávna nebola.

V roku 2019 dosiahli kanáriky nečakaný úspech, na ktorý budú ešte veľmi dlho spomínať. Na Carrow Road zdolali Citizens 3:2, víťazný gól strelil už v 50. minúte Teemu Pukki, ktorý by nemal chýbať v základnej zostave domácich ani tentokrát.