El Clásico, belehradské derby a NFL

Štvrtkový večer a piatkové skoré ráno vám na PREMIER SPORT prinesie tri priame prenosy.

A začneme pekne zostra, o 18:25 na PS2 budeme v rámci basketbalovej Euroligy svedkami bitky o Belehrad. Z pohľadu rozpisu domáci Partizan v nej privíta mestského rivala Crvenu Zvezdu. Nielen mestský, ale po štyroch kolách aj tabuľkoví susedia – na konte majú zhodne 1 výhru a 3 prehry – ponúknu v určite divokej balkánskej atmosfére mimoriadne atraktívny duel. Vzájomná bilancia v rámci tejto pohárovej súťaže je vyrovnaná, oba kluby vyhrali jeden zápas. Zaujímavosťou je, že ani raz sa netešili domáci. V decembri 2022 prehral doma Partizan 73:76, v januári tohto roku pred svojimi fanúšikmi neuspela ani červená hviezda, keď rozhodol jediný bod (78:79).

Ak by vám belehradské derby nestačilo, o 20:40 vám na PS2 ponúkneme aj španielske. A hneď to najslávnejšie. Úradujúci šampión Real Madrid v basketbalovom El Clásicu vyzve Barcelonu, ktorá nezvládla posledné Final Four a po prehre v semifinále práve s Realom napokon neuspela ani v bitke o tretiu priečku a skončila štvrtá. V tejto sezóne sú oba kluby v Eurolige stopercentné, keď ako jediné dva vyhrali všetky štyri doterajšie zápasy. Rovnako vyrovnaná je aj vzájomná bilancia klubov v tejto súťaži, v 34 stretnutia sa každý z nich tešil z výhry 17-krát. Dnes tak pôjde nielen o to, kto stratí prvé body v ročníku, ale aj o to, kto nakloní historickú bilanciu na svoju stranu.

O 2:20 na PS2 zasadnú k obrazovkám priaznivci amerického futbalu. V National Football League sa proti sebe postaví druhý tím tabuľky AFC East Buffalo Bills s bilanciou 4 výhry a 3 prehry a rovnako druhý tím NFC South Tampa Bay Buccaneers, ktorá má na konte 3 výhry a 3 prehry.