Jeden chce zabojovať o postup, druhý sa chce zachrániť

V pondelok nás na PREMIER SPORT 1 čakajú v premiére dva futbalové zápasy.

O 16:35 sa s Filipom Mentelom pozrieme na víkendové londýnske derby v rámci ženskej FA Super League, v ktorom sa proti sebe postavili kladivárky z West Hamu a kanonierky z Arsenalu.

O večerný program, tentokrát už v priamom prenose, sa postará anglická Championship. Po troch zápasoch nového ročníka bol Blackburn bez straty bodu. V ďalších troch však nezískal ani bod. V nasledujúcich ôsmich striedal výhry s prehrami a potom zvíťazil štyrikrát po sebe. V posledných desiatich súbojoch si pripísal len tri výhry a jednu remíza, no až šesť prehier. Rovers zažívajú naozaj zvláštnú sezónu, počas ktorej poskakujú v tabuľke z pozícií zaručujúcich miestenku do boja o Premier League až mimo play-off priečok. Aj aktuálne im patrí ôsme miesto, keď na šiesty West Bromwich strácajú bod.

Na zmazanie tohto manka a preskočenie svojich súperov budú mať skvelú príležitosť v záverečnom stretnutí 30. kola Championship. V Ewood Parku totiž privítajú posledný Wigan čakajúci na víťazstvo už sedem stretnutí v rade, v ktorých získal len chudobné dva body. Z 25 bodov, ktoré Athletic v tejto sezóne nazbieral, však tri boli práve za triumf proti Blackburnu, s ktorým si doma poradil 1:0 vďaka zásahu Broadheada. Rovers tak majú svojmu súperovi čo oplácať.

Priamy prenos zaujímavého súboja druhej najvyššej anglickej futbalovej súťaže môžete sledovať od 20:55 na PREMIER SPORT 1. Jeho komentátorom bude Karol Jakubovič.