LEICESTER vs. ARSENAL

MATCH OF THE WEEK

10. kolo premier league
sobota 13:00
Na programe anglickej Premier League sú zápasy desiateho kola. Prostredníctvom televíznej kamery tento raz navštívime Leicester, Londýn i Liverpool.

Desiate kolo odštartujeme na štadióne majstra zo sezóny 2015/16. Na King Power Stadium v Leicesteri zavíta prebudený Arsenal, ktorý plánuje potvrdiť formu z posledných týždňov.


The Gunners ťahajú v Premier League fantastickú šesťzápasovú sériu bez prehry. Okrem dvoch remíz sa štyrikrát radovali zo zisku troch bodov. Naposledy si doma poradili s nebezpečnou Aston Villou 3:1. Výborný výsledok potvrdili aj v ligovom pohári, v ktorom vyradili z hry Leeds United.

V červenej časti severného Londýna je po hororovom začiatku konečne dôvod na úsmev. Líšky z Leicesteru sú na tom veľmi podobne. Z piatich úvodných duelov aktuálneho ročníka prehrali tri a verejnosť okamžite začala pochybovať o ich útoku na európske poháre.

Po prehre s Brightonom sa ale situácia začala zlepšovať. Po dvoch remízach predviedli zverenci Brendana Rodgersa výkon sezóny a v domácom prostredí zahanbili slávny Manchester United.

To ich evidentne nakoplo, pretože si následne pripísali ďalšie tri víťazstvá. V Európskej lige zdolali Spartak Moskva, v lige Brentford a nakoniec postúpili aj do ďalšieho kola ligového pohára. Nebezpečný Brighton však dokázali vyradiť až po penaltovom rozstrele. Dnes preto Líškam môžu v závere zápasu chýbať potrebné sily.

Na posledné dve návštevy Leicesteru spomínajú Kanonieri v dobrom. Aj v ligovom pohári, aj v poslednom vzájomnom ligovom zápase dokázali na štadióne The Foxes zvíťaziť.

Na PREMIER Sport 1 začíname už o 13:00 televíznym štúdiom, v ktorom Marek Skáčik privíta Stana Angeloviča. Zápas týždňa komentujú Tomáš Radotínský a Jiří Vrba.
VYSIELAME