MANCHESTER UNITED vs. MANCHESTER CITY

MATCH OF THE WEEK

11. kolo premier league
sobota 13:00
Anglická Premier League bude pokračovať zápasmi jedenásteho kola. Šláger uvidíme na Old Trafford.

Divadlo snov bude hostiť ostrosledovaný súboj mestských rivalov. Manchester United privíta vo svojom chráme nenávidený Manchester City.


Mestských rivalov delia pred vzájomným súbojom v tabuľke dve miesta a tri body. Pod paľbou kritiky je predovšetkým červený tím z Manchestru a najmä jeho tréner Ole Gunnar Solskjaer.

Nórsky tréner získal cez leto posily, o akých sníva každý tréner. Ani s nimi však nedosahuje také výsledky, aké si predstavuje vedenie a predovšetkým nároční fanúšikovia. Každý týždeň sa preto nahlas hovorí o jeho konci.

Ten mal prísť už po debakli s Liverpoolom. Vedenie United sa však rozhodlo postaviť za klubovú legendu a dať mu ešte jednu šancu. Tú Ole využil, pretože diabli s prehľadom zdolali Tottenham rozdielom triedy. Fanúšikovia jedného z najväčších klubov na svete ale ostávajú aj naďalej skeptickí.

V modrej časti rozhodne panuje lepšia nálada, aj keď situácia nie je ani zďaleka ideálna. Obhajca trofeje figuruje na treťom mieste tabuľky, na prvú Chelsea stráca už päť bodov. Manchester City naposledy prišiel o všetky tri, keď v domácom prostredí šokujúco nestačil na londýnsky Crystal Palace. O prekvapujúce víťazstvo The Eagles sa postarali Wilfried Zaha a Conor Callagher. Nečakanou hviezdou stretnutia bol predovšetkým druhý menovaný. Okrem gólu si 21-ročný záložník pripísal aj gólovú asistenciu.

Ako sa hovorí, derby nemá favorita. V tomto prípade sú však miernym favoritom Sky Blues, ktorí majú na rozdiel od United jasne definovaný herný štýl a nespoliehajú sa iba na genialitu jednotlivcov, ktorá navyše vo viacerých prípadoch na úspech nestačila.

Pokiaľ však nerátame súboje v pohároch, tak Citizens nedokázali zdolať rivala v Premier League ani v jednom prípade z posledných štyroch. V troch posledných súbojoch sa im dokonca nepodarilo vsietiť ani jeden gól. Guardiola ešte v lige nenašiel recept na Solskjaera a to hodlá napraviť.

Na PREMIER Sport 1 začíname už o 13:00 našim tradičným televíznym štúdiom, v ktorom tento raz Marek Skáčik privíta Miroslava Mentela. Zápas týždňa komentujú Tomáš Radotínský a Jiří Vrba.
VYSIELAME