O sobotu na PREMIER SPORT sa postará šesť futbalových zápasov

Tri zápasy anglickej Championship a po jednom z talianskej Serie A, nemeckej Bundesligy a španielskej LaLigy sa vám postarajú na PREMIER SPORT o program na sobotu.

V Championship navštívime až tri štadióny. O 11:30 sa na PS1 spolu s Karolom Jakubovičom vrátime k piatkovému úvodnému zápasu kola, v ktorom sa predstavili Birmingham a West Bromwich. Prezradiť tak môžeme, že o góly nebude núdza.

O 13:25, tentokrát už naživo, no opäť s Karolom Jakubovičom, sa na PS1 presunieme na Stadium of Light. V súboji minuloročných neúspešných semifinalistov play-off o postup do Premier League si sily zmerajú Sunderland a Middlesbrough. Kluby sú po 10 zápasoch úplne v odlišnej situácii. Kým domáci sú štvrtí a chcú opäť zabojovať o šancu na postup, hostia po biednom štarte len pomaličky stúpajú v tabuľke nahor a aktuálne sú sedemnásti.

Momentálna forma oboch tímov sľubuje mimoriadne atraktívny duel. Sunderland z predchádzajúcich ôsmich dueloch vyhral až šesť a pripísal si len po jednej remíze a prehre. Middlesbrough, zdá sa, konečne našlo svoju minulosezónnu tvár, a aktuálne ťahá vo všetkých súťažiach šnúru piatich stretnutí bez prehry a štyroch výhier v rade. Máme sa na čo tešiť…

Tretím duelom z druhej najvyššej anglickej súťaže bude stretnutie Leedsu United s Bristol City, ktoré vám znova s Karolom Jakubovičom ponúkneme zo záznamu o 20:30 na PS1.

Priaznivci Serie A budú o 14:55 prepínať na PS2, kde vám prinesieme naživo stretnutie Interu Miláno s Bolognou. Aktuálny líder súťaže je v pozícii favorita, no o tom, ako dokáže byť Bologna sa presvedčili v tejto sezóne už viaceré tímy na čele s Juventusom a Neapolom, ktoré si s ňou body delili.

Lipsko síce prišlo o svoju šesťzápasovú sériu výhier, no pripravili ju o ňu tímy z kategórie najsilnejších. Najskôr Bayern, ktorý zmazal dvojgólový náskok býkov a remizoval na ich trávniku 2:2 a následne v Lige majstrov Manchester City, ktorý gólmi v závere strhol výhru na svoju stranu. Domáci budú mať od 15:25 na PS1 skvelú príležitosť opäť naskočiť v Bundeslige na víťaznú vlnu. Ich súperom bude totiž trápiaci sa Bochum, ktorý v šiestich ligových zápasoch nazbieral iba tri body a jeho skóre z ostatných dvoch kôl je zahanbujúcich 1:10. Komentuje Stanley Suvák.

Mallorcu a Valenciu delí v tabuľke LaLigy síce až sedem priečok, ale len tri body. Akákoľvek výhra by domácich okamžite vystrelila v poradí nad ich dnešného súpera. Ani jednému z klubov sa aktuálne príliš nedarí, Mallorca nazbierala za ostatné tri kolá dva body, Valencia ešte o jeden menej. Získať ďalšie by sa tak zišlo obom. Komu sa to podarí zistíme v priamom prenose PS1 od 18:25.