Odštartujeme už aj Premiership a navštíme aj Blackburn

Futbalový kolotoč sa roztáča naplno. Po anglickej Championship, ktorej nový ročník sme zahájili v piatok večer, sa naháňačka za bodmi rozbehne už aj v škótskej Premiership.

V tej v sobotu na PREMIER SPORT 1 navštívime dva štadióny. Najskôr od 13:25 zamierime do Celtic Parku, kde majster privíta Ross County. Pre domácich pôjde o prvé súťažné stretnutie od začiatku júna, kedy sa tešili z výhry vo finále FA Cupu. Naopak hostia majú za sebou už štyri pohárové duely, v Škótskom Ligovom pohári trikrát vyhrali a až po jedenástkach neuspeli s Kelty Hearts. Napriek tomu sa nič iné ako triumf zelenobielych neočakáva, veď vyhrali predchádzajúcich osem vzájomných súbojov. Komentujú Karol Jakubovič a Tomáš Kotlárik.

O 18:10 zbystria pozornosť fanúšikovia druhého glasgowského veľkoklubu. Rangers navštívia Kilmarnock. Aj pri tejto dvojici patrí to, čo pri vyššie spomenutej. Kým domáci majú za sebou štyri pohárové duely – s identickou bilanciou ako Ross County, jazdci si súťažne zahrajú prvý raz od konca mája. Aj v tomto prípade je favorit jasný, Rangers uspeli v ostatných šiestich vzájomných meraniach síl. Komentuje Filip Mentel.

Medzi dva duely v Škótsku sme vtesnali aj súboj z anglickej Championship. O 15:55 sa vám od mikrofónu na PREMIER SPORT 1 prihlási Karol Jakubovič. Ten bude spolu s vami sledovať súboj medzi Blackburnom a West Bromwichom Albion. Obom v minulej sezóne o vlások ušiel postup do play-off – domácim len o skóre, hosťom o tri body. V aktuálnom ročníku tak urobia maximum pre to, aby sa táto situácia neopakovala. Pri nabitej konkurencii ich však čaká mimoriadne náročná úloha. Prvý krok k jej naplneniu urobia už dnes. Miernym favoritom sú hostia, ktorí s Rovers prehrali z predchádzajúcich šiestich duelov len jediný, inak dvakrát vyhrali a tri razy remizovali.