Piatkový výlet do Rijádu a Girony

O futbalové odštartovanie víkendu sa na PREMIER SPORT 1 postarajú saudská liga a LaLiga.

Od 15:55 sa spolu s Filipom Mentelom vyberieme do Mrsool Parku v Rijáde, domovského stánku Al Nassr. Ten v zápase 17. kola saudskej ligy vyzve Al Taawon. Kluby v tabuľke delí sedem bodov, domáci sú so ziskom 37 tretí, hostia s 30 piati.

Tím okolo Cristiana Ronalda stráca na lídra súťaže Al Ittihad tri body, má však odohraný o zápas menej. Akýkoľvek triumf v súboji s Al Taawon by ho tak posunul do čela ligového pelotónu.

V minulom kole sme boli svedkami exhibície portugalského kanoniera, ktorý sieť Al Wehda napol štyrikrát a razom sa stal s piatimi zásahmi druhým najlepším strelcom svojho tímu za 13-gólovým Taliscom. Šancu na vylepšenie svojich štatistík bude mať aj proti Al Taawon.

Ten v minulom kole nečakane doma prehral s Al Fateh a za ostatných päť kôl vyhral len dvakrát. Proti dnešnému súperovi sa mu navyše nezvykne dariť, z predchádzajúcich siedmich vzájomných súbojov prehral až päť a vyhral len dva. Jeden z nich však pri zatiaľ poslednom meraní síl, keď v septembri minulého roka uspel doma 1:0. Al Nassr mu tak má čo oplácať.

Od 20:55 sa s Daliborom Muchom presunieme do Španielska, Girona doma privíta v rámci LaLigy Almeriu. Oba kluby sa pohybujú nad pásmom zostupu, ich odstup je však minimálny. Domácich delia od osemnástej Valencie len štyri body, hostí iba dva. Pridať ďalšie na svoje konto tak potrebujú obaja.

Girona pri predchádzajúcom domácom zápase v dôležitom súboji porazila spomínanú Valenciu, následne ale prehrala na trávniku ďalšieho tímu v ohrození Cadizu 0:2. Almeria odchádzala z trávnika ako porazená v dvoch ostatných stretnutiach, najskôr prehrala v Madride s Vallecanom a následne aj doma s Betisom.

V októbrovom vzájomnom súboji sme boli svedkami až piatich gólov, Almeria v prvom polčase nastrieľala tri, Girona po zmene strán dva. Podobnú prestrelku by sme uvítali aj tentokrát…