Využijú kohúti zlé obdobie Evertonu?

Program 28. kola anglickej Premier League uzavrieme pondelkovou dohrávkou na severe Londýna.  

Tottenham sa v nej večer pokúsi nadviazať na vynikajúci výkon z minulého kola, v ktorom ponížil Leeds United. Na Elland Road londýnsky klub zvíťazil 4:0.  

Teraz sa pokúsi v domácom prostredí zdolať utrápený Everton a bodovo sa dotiahnuť na šiesty West Ham, ktorý cez víkend utrpel očakávanú porážku na Anfield Road. Spurs aktuálne strácajú na mestského rivala tri body, odohrali však až o tri stretnutia menej ako The Hammers. 

Evertonu sa zatiaľ nedarí ani pod vedením Franka Lamparda. Karamelky podľahli po Southamptone aj Manchestru United, navyše ani v jednom stretnutí nedokázali skórovať. 

The Toffees majú iba o bod viac ako zostupom ohrozené Burnley, v porovnaní s The Clarets však odohrali o dve stretnutia menej. Napriek tomu je pre liverpoolsky klub situácia alarmujúca. 

Predchádzajúce dve vzájomné stretnutia sa skončili deľbou bodov, ktorá by momentálne výraznejšie nepomohla ani jednému z mužstiev. Oba celky budú hrať na severe Londýna na víťazstvo, čo atraktivitu samotného duelu len zvyšuje.  

Program 28. kola Premier League 
Tottenham Hotspur – Everton FC (komentuje M. Skáčik)  

Záznam na PREMIER SPORT 1 – Sky Bet Championship
16:20 Fulham FC – Blackburn Rovers (K. Jakubovič)