Potrápi Olimpia obhajcu trofeje opäť?   

V utorok podvečer je na programe tretí duel vyraďovacej fázy o postup do final four v basketbalovej Eurolige medzi Anadolu Efes Istanbul a Olimpiou Miláno.   

Momentálny stav série je vyrovnaný. Prvý zápas v Miláne vyhral obhajca trofeje z Istanbulu 64:48. O dva dni neskôr už taliansky tím domáce prostredie využil a po výsledku 73:66 vyrovnal sériu na 1:1.  

Teraz sa boje presúvajú do Turecka. Aktuálny šampión postúpil do play-off až zo šiesteho miesta. Pred začiatkom vyraďovacej fázy boli preto miernym favoritom na postup Taliani, ktorí zakončili základnú časť na vynikajúcom treťom mieste. Po úvodných dvoch zápasoch sa ale karta obracia a väčšie šance na úspech dávajú bookmakeri tureckému klubu. 

Anadolu Efes je vo vzájomných zápasoch úspešnejší. Z 32 duelov ovládol až 19. V aktuálnom ročníku ale podľahol Olympii okrem druhého zápasu play-off aj dvakrát v základnej časti. Turecký klub má v tejto sezóne veľké rezervy najmä v defenzíve. V úvodných zápasoch vyraďovacej fázy však Turci podali zodpovedný výkon a bolo to cítiť. Basketbalisti Olimpie sa presadzovali veľmi ťažko. 

Turci sú tradične veľmi silní najmä pred domácim publikom. Z Talianska si odniesli jedno cenné víťazstvo a sériu môžu uzatvoriť v Sinan Erdem Dome aréne. Určite sa o to pokúsia zo všetkých síl. 

Priamy prenos zo zápasu Anadolu Efes Istanbul – Olimpia Milán vám ponúkneme na PREMIER SPORT 1 o 19:25.