Londýnčania využili domáce prostredie (Premier League 29. kolo)

Najvyššia futbalová súťaž v Anglicku v nedeľu pokračovala zápasmi 29. kola.

Centrom diania bol Londýn, v ktorom sa odohrali všetky tri nedeľné zápasy. Darilo sa v nich predovšetkým domácim klubom. Chelsea stačil na víťazstvo na Stamford Bridge iba jeden gól.

Strelil ho v záverečných minútach zápasu s Newcastlom nemecký ofenzívny univerzál Kai Havertz. Chelsea ukončila vynikajúcu šnúru The Magpies a upevnila si tretie miesto v ligovej tabuľke.

Ešte dramatickejší záver sme videli o pár kilometrov ďalej na Olympic Stadium. Skóre otvoril až v 70. minúte stretnutia Yarmolenko. Dôležitú gólovú poistku pridal o dvanásť minút neskôr Fornals. Kontaktný gól Jacoba Ramseyho už na výsledku nič nezmenil. West Ham zdolal Aston Villu 2:1.

Domáce prostredie naplno využil aj Arsenal, ktorý na Emirates Stadium privítal nevyspytateľný Leicester City. Skóre otvoril už v 11. minúte zápasu netradičný strelec kanonierov Thomas Partey.

Arsenal kontroloval hru a Leicester prakticky k ničomu nepúšťal. Krátko po zmene strán navyše skóre z pokutového kopu zvýšil v prospech domácich Alexandre Lacazette. Arsenal si poradil s Leicesterom 2:0 a vrátil sa na 4. miesto tabuľky pred Manchester United.