Arsenal ovládol šláger, Jesus sa utrhol z reťaze (Premier League – 34. kolo)

Najprestížnejšia ligová futbalová súťaž na svete pokračovala súbojmi 34. kola.

Program anglickej Premier League sme v sobotu popoludní zahájili atraktívnym šlágrom na Emirates Stadium. Arsenal privítal vo svojom chráme odvekého rivala z Manchestru.

Domáci mali raketový vstup do zápasu. Skóre otvoril už v 3. minúte Portugalčan Nuno Tavares. V 28. minúte to mohlo byť už 2:0. Gól Eddieho Nketiaha ale nebol uznaný pre ofsajd. O štyri minúty neskôr sa už ale kanonieri predsa len radovali. Na 2:0 upravil z bieleho bodu Bukayo Saka. Už o necelých 120 sekúnd ale znížila v prospech hostí najväčšia hviezda na trávniku. Cristiano Ronaldo vsietil stý gól v Premier League.

Hviezdny zakončovateľ sa radoval aj po hodine hry. Opäť to ale bolo predčasné, pretože sieť rozvlnil z ofsajdového postavenia. Diabli sa už v zápase nepresadili, navyše v 70. minúte inkasovali po tretíkrát. Skóre prestížneho zápasu uzatvoril Granit Xhaka. Arsenal tesne pred koncom ročníka zvýšil svoj náskok pred šiestym Manchestrom United na šesť bodov. Šance diablov na umiestnenie v prvej štvorke sú minimálne.

Mestský rival United si o dve hodiny neskôr pochutnal na nováčikovi a upevnil si 1. miesto v Premier League. Fantastickú one-man šou predviedol na Etihad Stadium Gabriel Jesus, ktorý mal prsty vo všetkých piatich góloch Manchestru City. Štyri góly sám strelil a na jeden prihral Rodrimu.

Ďalšie víťazstvo zaknihoval Newcastle United. Výber Eddieho Howa si tentokrát poradil s Norwichom rozdielom triedy. Dva góly zaznamenal Joelinton. Od januára The Magpies nazbierali 32 bodov zo 45 možných a z predposledného miesta tabuľky sa vyšplhali na deviatu pozíciu.