Prvá prehra West Bromu, Fulham vybuchol v Coventry (Championship 11.kolo)

Futbalisti West Bromwichu Albion prehrali prvý zápas v aktuálnej sezóne. Na Bet365 Stadium ich zdolal Stoke City najtesnejším gólovým rozdielom. O víťazstve domácich rozhodol parádnym lobom v 79. minúte 27-ročný Angličan Nick Powell.

Nedarilo sa ani ďalšiemu favoritovi na postup. Chalupári zaknihovali v 11. kole anglickej Championship vysokú prehru. Loptu z vlastnej siete vyberali až štyrikrát.

Prvý polčas pritom vyhrali 1:0. Po zmene strán ale rozbehli domáci poriadny kolotoč a Fulham nedokázal zareagovať. Už dve minúty po hvizde vyrovnal Viktor Gyokeres.

V 51. minúte už Coventry viedlo 2:1. Pokutový kop premenil skúsený útočník Matthew Godden. Po hodine hry vyhrávali domáci už o dva góly a s favorizovaným Fulhamom to vyzeralo zle-nedobre.

Cottaggers napokon nedokázali streliť ani kontaktný gól, naopak inkasovali druhýkrát v zápase z kopačky Gyokeresa. Coventry preskočilo v tabuľke londýnsky klub a je na vynikajúcom treťom mieste. Fulham je piaty.