Súboj exligistov aj zápas horúceho adepta na postup

Druhý januárový deň nového roka prinesie vo vysielaní PREMIER SPORT 1 dva zápasy anglickej Championship.

Najskôr sa od 15:55 so Stanom Suvákom pozrieme na Carrow Road, kde sa proti sebe postavia tímy, ktoré si ešte v minulej sezóne merali sily v Premier League. Domáci, v tabuľke aktuálne deviaty, Norwich vyzve Watford, ktorý má na konte o bod viac a v tabuľke je o dve priečky vyššie.

Aktuálne postavenie by ani jedného z exligistov do bojov o návrat medzi elity nepustilo, k čomu výrazne prispievajú výsledky oboch tímov v ostatnom období. Kanáriky získali z predchádzajúcich piatich ligových duelov len štyri body za výhru a remízu a na výhru čakajú už tri duely, sršne v rovnakom pošte súbojov získali päť bodov a v posledných dvoch kolách v už minulom kalendárnom roku nezískali ani, nestrelili ani gól a inkasovali až šesťkrát.

V Premier League v sezóne 2021/22 sa pred vlastnými fanúšikmi netešil ani jeden z tímov, Norwich doma prehral 1:3, Watford 0:3. Zatiaľ posledný zápas týchto klubov sa odohral v polovici októbra 2022, z tesného triumfu 2:1 sa tešil Watford.

Kým Queens Park Rangers sériou nevyrovnaných výkonov a výsledkov klesá v tabuľke nadol a po 25 zápasoch sú jazdci až na štrnástom mieste, Sheffield United to s návratom do Premier League myslí naozaj vážne.

Po 25 zápasoch majú šable na konte 50 bodov a len tri ich delia od lídra súťaže Burnley. Víťazná šnúra United je dlhá už päť zápasov a nebyť nečakaného domáceho zakopnutia s Rotherhamom, bola by séria United bez prehry už desaťzápasová.

Hostia budú vstupovať v pozícii favorita aj do súboja s jazdcami, veľkým varovaním je však pre nich výsledok vzájomného októbrového duelu, v ktorom na Bramall Lane uspel QPR 1:0.

Súbojom štrnásteho s druhým vás od 20:55 prevedie Dalibor Mucha.