Arsenal v skvelej forme, Chelsea po šlágri s prvými bodmi (Super League 3. kolo)

Tretie kolo anglickej Super League otvorilo londýnske derby, do ktorého Arsenal aj Tottenham vstupovali pred rekordnou návštevou súťaže 47 367 divákov s výhrou na svojom konte.

Vo vzájomnom súboji sa však od úvodu nakláňali misky váh na stranu kanonierok, ktoré sa ujali vedenia už v 5. minúte gólom Mead. Ešte pred prestávkou zvýšila Miedema a po prestávke pridali domáce ďalšie dva presné zásahy. Po dvoch odohraných zápasoch tak majú na konte plný počet bodov a skvelé skóre 8:0.

Prvých bodov v ročníku sa dočkala majstrovská Chelsea. Tá si v šlágri kola poradila s bronzovým tímom minulej sezóny Manchestrom City, keď sa v oboch polčasoch presadili hráčky londýnskeho klubu zhodne raz.

Nepríjemný šok pre priaznivcov The Reds. Hráčky Liverpoolu sa v minulom kole postarali o šok, keď doma zdolali majstrovskú Chelsea, v bitke o Liverpool ale ťahali za kratší koniec. Everton zvíťazil rozdielom triedy a triumfoval po prvý raz od polovice marca.