Súťaže sa blížia ku koncu, každý bod môže rozhodnúť

V sobotu sa na PREMIER SPORT pozrieme na ligové súboje v Championship, LaLige, Bundeslige a League One.

Jazdci z Queens Parku síce v hre o postup z Championship nie sú, môžu však do neho výrazne prehovoriť. Motiváciou naviac pre nich určite bude aj možnosť definitívne potvrdiť svoju záchranu v súťaži. Od pásma zostupu ich totiž dve kolá pred koncom delia štyri body a ak by v úvodnom zápase 45. kola bodovali naplno, výsledky ostatných duelov ich už nemusia vôbec trápiť.

Proti nim však bude stáť Leeds, ktorý rovnako potrebuje tri body. Aktuálne je síce na postupovom druhom mieste, no len bod od tretieho Ipswichu, ktorý má navyše zápas k dobru. Ak by sa zverencom Daniela Farkeho nepodarilo na Loftus Road uspieť, Ipswich by im v prípade výhier s Hullom a v dohrávke s Coventry „ukradol“ priamy postup už pred posledným hracím kolom. V zápase, ku ktorému sa na PREMIER SPORT 1 vrátime od 11:30, nás tak určite čaká boj o každý centimeter ihriska. Komentuje Karol Jakubovič.

Karol sa od mikrofónu prihovorí na PS1 aj od 20:55 pri už spomínanom súboji ďalšieho ašpiranta na priamy postup Ipswichu, ktorý sa predstaví na trávniku o miestenku do play-off bojujúceho Hull City.

Naživo sa pozrieme do troch súťaží. O 13:25 na PS1 budeme s Filipom Mentelom sledovať, či Derby County v stretnutí s už vypadávajúcim Carlisle United, spečatí svoj postup z League One. Barani majú všetko vo svojich rukách, pred tretím Boltonom majú náskok troch bodov a o štyri góly lepšie skóre.

V Bundeslige sa od 15:25 stretnú tímy, ktoré potrebujú body z rozličných dôvodov. Kým Freiburg by rád prenikol do najlepšej šestky a vybojoval si tak miestenku do pohárovej Európy, trinásty Wolfsburg má štyri kolá pred koncom odstup od pásma ohrozenia len štyri body a vlci by radi čo najskôr potvrdili svoju záchranu. Kto bude úspešnejší sa dozvieme spolu s Daliborom Muchom.

V LaLige zaostríme na súboj tímov pohybujúcich sa nad pásmom zostupu. Deportivo Alavés aj Celta Vigo to majú rozohrané nádejne. Šesť kôl pred koncom sezóny delí domácich od osemnásteho Cádizu desať bodov, náskok hostí je šesťbodový. Každý ďalší získaný bod tak môže oba tímy priblížiť k definitíve záchrany. Kto z nich urobí ďalší krok dnes, to zistíme od 18:25 na PS1 s Daliborom Muchom.