Swansea navštívi Ewood Park, sezónu zaháji aj Sheffield

Úvodným duelom včera odštartovala druhá najvyššia súťaž v Anglicku. V sobotu je program English Football League Championship oveľa bohatší.

Zo súbežne hraných stretnutí sme pre vás vybrali zaujímavý súboj Blacburnu Rovers so Swansea City. Labute minulý rok zakončili sezónu na štvrtom mieste a po troch rokoch boli najbližšie k návratu do Premier League. V play-off postúpili až do finále, v ňom však podľahli Brentfordu 0:2 a tento rok musia o postup bojovať odznova. 

Blackburn mal pomerne vydarenú prvú polovicu ročníka. Nachádzal sa v prvej desiatke a chvíľu to vyzeralo na to, že by mohol zabojovať aspoň o účasť v play-off. Vysoké tempo si ale slávny klub a majster Premier League z roku 1995 nedokázal udržať a nakoniec obsadil až 15. pozíciu. V tomto ročníku bude mať výber Tonyho Mowbraya určite vyššie ambície. 

Večer sa presunieme do Sheffieldu. Minuloročné sklamanie Premier League odštartuje svoju púť za návratom v domácom súboji s Birminghamom City. 

Sheffield United bude patriť medzi favoritov na postup. Mužstvo pod vedením Slavisa Jokanoviča sa cez leto až tak nezmenilo, hlavná kostra tímu ostala rovnaká, čo u zostupujúcich tímov nebýva úplne pravidlom. Ak dokážu hráči potvrdiť svoje kvality a napodobniť výkony spred dvoch rokov, ich šance na úspech sú reálne. 

Birmingham City naopak na svoje slávne časy už iba spomína. Premier League si tento tradičný anglický celok z druhého najväčšieho mesta v krajine naposledy zahral pred jedenástimi rokmi. K návratu až na prvú sezónu v Championship nikdy nemal blízko. Ani v jednej z posledných piatich sezón sa neumiestnil lepšie, ako na sedemnástom mieste. Veľké očakávania pravdepodobne fanúšikovia nemajú ani v tomto ročníku. 

Program Sky Bet Championship 1. kolo 
Blackburn – Swansea City (komentuje F. Mentel) 
Sheffield United – Birmingham (komentuje K. Jakubovič)