O program na prvú decembrovú nedeľu na PREMIER SPORT sa postarajú prenosy z troch futbalových súťaží a z troch arén tímov National Football League.

Na úvod si dáme škótsku, konkrétne škótsku Premiership. Od 12:55 na PS1 si sily zmerajú tímy z opačných koncov tabuľky, predposledný St. Johnstone bude hostiť suverénneho lídra súťaže Celtic. Favorit je jasný, no glasgowský klub určite ešte nezabudol na augustovú domácu bezgólovú deľbu bodov s týmto tímom. Komentuje Filip Mentel.

Od 14:55 sa na PS1 aj s Filipom presunieme južnejšie, presnejšie na Bluenergy Stadium. Sledovať tu budeme „záchranársky súboj“ v Serie A medzi šestnástym Udinese, ktoré delí od pásma zostupu len jediný bod, a devätnástym Hellasom Verona, ktorý stráca na pozície mimo zóny ohrozenia dva body. V predchádzajúcich dvoch zápasoch týchto súperov na tomto štadióne sa zrodila remíza 1:1, dočkáme sa jej aj do tretice?

Večer už bude na PS1 patriť Bundeslige. Od 19:25 sa vám od mikrofónu prihovorí Stanley Suvák, ktorý bude komentovať duel Augsburgu s Frankfurtom. Domáci aktuálne ťahajú v lige sériu piatich stretnutí bez prehry, z ktorých ostatné tri remizovali. Hostia naopak svoju päťzápasovú šnúru bez porážky pretrhli v minulom kole, keď pred svojimi fanúšikmi nestačili na Stuttgart. Vo WWK Arene by tak radi opäť zabodovali, čo sa im podarilo aj pri predchádzajúcich troch návštevách tohto štadióna.

Trojitú porciu prenosov máme na PS2 pripravenú aj pre priaznivcov najlepšieho amerického futbalu. Od 18:55 navštívime duel New Orleans Saints – Detroit Lions, od 22:20 súboj Philadelphia Eagles – San Francisco 49ers a pre nočných vtákov bude od 02:15 stretnutie Green Bay Packers s Kansasom City Chiefs.