UFC 261: Usman vs Masvidal

V noci zo soboty na nedeľu sa fanúšikovia MMA nevyspia. Ďalší event UFC bude veľkolepý. V priamom prenose uvidíme na PREMIER Sport až tri titulové zápasy. Hlavným zápasom nabitej karty bude dlhoočakávaná odveta medzi Kamaru Usmanom a Jorgem Masvidalom.

Fanúšikovia zmiešaných bojových umení sa konečne dočkali. V najprestížnejšej organizácii sveta budú môcť konečne zaplniť halu. Vo VyStar Veterans Memorial aréne na Floride by malo byť až 15 tisíc fanúšikov. Zároveň je v nej aj tradične väčšia klietka, v Las Vegas je o päť stôp menšia.

O titul vo velterovej váhe do 77 kilogramov si to v nej rozdajú Kamaru Usman a Jorge Masvidal. Títo dvaja rivali sa prvýkrát stretli pred rokom na evente UFC 251. Bola z toho pomerne jednoznačná záležitosť z pohľadu suverénneho šampióna z Nigérie, ktorý nakoniec vyhral na body.

Jorge Masvidal (35:14) však do zápasu nastúpil ako náhradník len šesť dní pred zápasom. Na poslednú chvíľu nahradil Gilberta Burnsa a so šampiónom vydržal v klietke celých 5 kôl. Odvtedy prakticky nepretržite volá po odvete s plným kempom, ktorú si podľa širokej verejnosti zaslúži.

Kamaru „The Nigerian Nightmare“ Usman (18:1) ťahá neuveriteľnú sériu sedemnástich víťazstiev v rade, štrnásť z nich vyhral v organizácii UFC, kde je neporazeným šampiónom. V profesionálnej kariére prehral iba jediný zápas, to však bolo ešte v roku 2013.

Po zápase s Masvidalom ešte stihol obhájiť titul proti vyššie spomínanému Gilbertovi Burnsovi. Vo februári zdolal svojho veľkého kamaráta už v treťom kole via TKO.

„Gamebreda“ sme na druhej strane od prehry so šampiónom v oktagone nevideli. „Buďme úprimní, 14-krát v kariére si prehral, z toho 7-krát v UFC. Si tu preto, lebo som si ťa vybral,“ s úsmevom reagoval na rivala neporazený šampión Usman.

V Jakcsonville to nebude len o bitke Masvidal vs Usman. Zamiešať by sa mohlo poradie v ženských kategóriách. Valentina Ševčenková bude obhajovať opasok v mušej váhe proti obávanej Jessice Andradeovej. Kontroverzná Rose Namajunasová sa zase v najnižšej váhovej kategórii pokúsi získať titul od Weili Zhang, ktorá ho pred dvomi rokmi ukradla práve Jessice Andrade.

Main Card UFC 261 (komentujú M. Petrgál, M Kohout)
Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal
Zhang Weili vs. Rose Namajunas
Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade
Uriah Hall vs. Chris Weidman

Anthony Smith vs. Jim Crute