Ukončí Ipswich šnúru Plymouthu?

Futbalisti v tretej najvyššej súťaži v Anglicku môžu na reprezentačnú prestávku zabudnúť. Program League One cez víkend pokračuje súbojmi 40. kola

Blížime sa do finále, v závere sezóny pôjde viacerým mužstvám o veľa. Medzi nich patrí aj Ipswich Town, aj Plymouth Argyle. Obe mužstvá si dnes poobede pomerajú sily na Portman Road. 

Domáci Ipswich figuruje na 9. mieste tabuľky, na postup do play-off momentálne stráca šesť bodov. Aktuálne prežíva najlepšie obdobie v sezóne, ťahá vynikajúcu desaťzápasovú šnúru bez prehry.  

Z desiatich duelov dokázal hneď polovicu vyhrať, v posledných dvoch prípadoch sa však o body delil. Najprv doma s Portsmouthom a následne aj v Oxforde.  

Dnes sa futbalistom Ipswichu postaví do cesty priamy konkurent v boji o postup. Plymouth Argyle je na 4. mieste a stále má šancu aj na priamy postup. Na ten stráca pred dnešným duelom päť bodov. 

Pokiaľ sme chválili formu Ipswichu, tak nesmieme opomenúť vynikajúcu jazdu Pilgrims, ktorí z dvanástich ligových súbojov vyhrali desať. Na konte majú momentálne šesť víťazstiev v rade a tešia sa najlepšej forme v League One. 

Tractor Boys, ako sa prezývajú hráči Ipswich Town, neprehrali ani jeden domáci duel z posledných deviatich. Pilgrims na druhej strane uspeli na štadiónoch súpera v štyroch stretnutiach z posledných piatich. 

Podľa všetkého nás čaká mimoriadne atraktívny duel, v ktorom si súperi nedarujú ani centimeter. Ostáva sedem kôl do konca ročníka a každé zaváhanie môže mať fatálne následky. 

Zaujímavý duel bude pre vás na PREMIER SPORT 1 komentovať Filip Mentel. Začíname o 15:55. 

Program 40. kola League One 
15:55 PS1 Ipswich Town – Plymouth Argyle (komentuje F. Mentel)