V derby súboj najlepších, v Londýne aj ďalší duel tímov z top 5

V nedeľu navštívime na PREMIER SPORT 1 až tri štadióny ženskej Super League.

Od 12:55 nás čaká veľký šláger, v ktorom na seba narazia dva najlepšie tímy doterajšieho priebehu. V tabuľke druhý Arsenal privíta na svojom trávniku obhajkyne titulu z Chelsea.

Domáce majú na konte 24 bodov, o tri menej ako ich mestské rivalky, majú však zápas k dobru. Oba kluby prehrali v tejto sezóne jediný raz, kanonierky doma s Manchestrom United a „modré“ hneď v úvodnom kole šokujúco u nováčika z Liverpoolu. Kým domáce sa môžu pochváliť najlepšou obranou, inkasovali len päť gólov, hostky najlepším útokom, siete svojich súperiek napli už 31-krát.

V minulej sezóne nedokázala Chelsea v lige Arsenal zdolať ani raz, doma s nim remizovala 0:0, u kanonierok prehrala 2:3. V zatiaľ poslednom vzájomnom zápase v FA Cupe však The Blues zvíťazili vonku 2:0.

Fanúšikovia ktorého výberu budú mať väčší dôvod na radosť tentokrát? Od mikrofónu sa vám prihovorí Filip Mentel.

O 17:45 sa v zázname dnešného zápasu pozrieme na meranie síl dvoch veľkých mien – Manchester United sa postaví proti Liverpoolu.

Favorit je v tomto prípade jasný. Kým domácim patrí so ziskom 22 bodov tretia priečka, nováčik súťaže z Liverpoolu je s ôsmimi deviaty. Komentátorom toho duelu bude Stano Suvák.

Od 19:40 sa opäť vrátime do hlavného mesta Anglicka, kde budeme spolu so Stanom Suvákom svedkami ďalšieho súboja z top päťky tabuľky.

Piate kladivárky z West Hamu privítajú štvrtý Manchester City. Kým domáce v predchádzajúcich piatich ligových dueloch vyhrali iba dvakrát, bledomodré nenašli premožiteľky už sedem stretnutí, keď ich šesťzápasová víťazná séria skončila až v poslednom minuloročnom kole v derby s United, v ktorom sa body delili.

Napriek tomu, že tímy delí jediná priečka, je favorit jasný. Hráčky z Manchestru z predchádzajúcich desiatich vzájomných súbojov vyhrali až deväť a prehrali jediný.