Začína play-off Championship 

Pre väčšinu klubov, ktoré pôsobia v anglickej Champioship sa sezóna skončila. Štyri mužstvá ale ešte čaká vrchol sezóny. Na programe sú atraktívne súboje play-off. 

Bitku o tretie postupové miesto do Premier League odštartujeme už v piatok večer na Kenilworth Road. Luton Town si v domácom prostredí pomeria sily s nebezpečným Huddersfieldom. 

Zatiaľ čo hostia si miesto v prvej šestke zabezpečili vopred, Lutonu sa to podarilo až na poslednú chvíľu. V predposlednom zápase základnej časti navyše hráči Lutonu schytali výprask od Fulhamu 0:7! Na play-off sa však dokázali naladiť tesným, ale z psychického hľadiska veľmi dôležitým víťazstvom s Readingom. 

Nech už pre The Hatters dopadne sezóna akokoľvek, budú na ňu fanúšikovia spomínať s úsmevom. Luton sa s najmenším rozpočtom v súťaži dokázal prebojovať do vyraďovacej fázy a do posledného momentu si udržal nádej na postup medzi elitu. Pred ôsmimi rokmi pritom pôsobil až v piatej lige. 

Vynikajúca atmosféra momentálne panuje aj v Huddersfielde. Carlos Corberan dokázal za necelý rok vytvoriť z klubu, ktorý v posledných rokoch bojoval do posledných kôl o záchranu mužstvo, ktoré sa môže prebojovať do Premier League.  

To, čo dokázali futbalisti Huddersfieldu od decembra je naozaj pozoruhodné. V 26 zápasoch vybojovali až 54 bodov, prehrali iba dvakrát. Aktuálne ťahajú sedemzápasovú sériu bez prehry, pričom až v šiestich prípadoch bodovali naplno. Pred vzájomným súbojom s Lutonom sú oprávnene pasovaní do pozície favorita.  

Program Sky Bet Championship – 1. semifinále
20:40 PS1 Luton Town – Huddersfield Town (komentuje K. Jakubovič)