11 verzus 23 duelov bez prehry

O šláger 29. kola League One sa postarajú Barsnley a Sheffield Wednesday.

Domácim s dvomi zápasmi k dobru patrí v tabuľke súťaže štvrté miesto so šesťbodovou stratou na tretí Ispwich a osembodovou na druhý Plymouth Argyle. Ich dnešný súper, aktuálny líder League One Sheffield Wednesday, má na konte o deväť bodov viac.

Oba tímy to majú skvele rozohrané. Domáci na priečkach zaručujúcich miestenku do play-off o Championship majú náskok od prvého pod čiarou Peterborough až deväť bodov. Hostia sú už teraz jednou nohou minimálne v play-off, 18-bodový odstup je desať kôl pred koncom s dvomi zápasmi k dobru viac ako nádejný. Boj o dve prvé priečky zaručujúce priamy postup môže byť ešte napínavý, momentálne stráca tretí Ipswich len tri body, ak by ale Sheffield pretavil dva zápasy, ktoré má k dobru, na plný zisk, razom sa zvýši na deväť.

Aktuálna forma oboch klubov sľubuje mimoriadne atraktívny súboj. Domáci neprehrali v lige už 11 zápasov v rade, z ktorých až 9 vyhrali, hostia nenašli premožiteľa v lige už neuveriteľných 23 stretnutí. Práve Barsnley sa ale postaralo o jednu z troch prehier Wednesday v tomto ročníku, keď dokonca na jeho trávniku vyhralo 2:0.

Štartujeme o 20:55 na PREMIER SPORT 1 spolu s Karolom Jakubovičom.