Súboj tímov z opačných koncov tabuľky

Kým Al Wehda naháňa body, aby sa vyhla zóne zostupu, Al Hilal je šte stále v hre o najvyššie priečky tabuľky.

Domáci majú po 18 odohraných zápasoch na konte 19 bodov a len šesť ich delí od zostupového písma. K tomu im dopomohli najmú výsledky z predchádzajúcich dvoch kôl, v ktorých si pripísali štyri body za remízu s Al Raed a výhru nad Abhou.

Hostia na seba upozornili na MS klubov, kde vyradili Wydad Casablanca aj brazílske Flamengo a v osmególovej prestrelke prehrali až vo finále s Realom Madrid. V lige im aktuálne patrí štvrtá priečka s osembodovou stratou na tretí Al Shabab a jedenásťbodovou na vedúci Al Nassr, majú však k dobru tri zápasy. Al Hilal má za sebou mimoriadne náročné obdobie. Po troch zápasoch na MS klubov odohral v priebehu necelého týždňa tri aj v ázijskej Lige majstrov, v ktorej zaznamenal tri výhry s celkovým skóre 11:1. Už štyri dni po víťazstve 7:0 nad Al Duhail ho čaká Al Wehda a bude zaujímavé sledovať, či sa nabitý program nejak prejaví na jeho hráčoch.

Priamy prenos z 19. kola saudskej ligy môžete sledovať od 18:25 na PREMIER SPORT 1. Komentovať ho bude Martin Petro.

Zaujímavý duel ponúkne aj basketbalová Euroliga. Od 18:55 na PREMIER SPORT 2 sa proti sebe predstavia Barcelona a Žalgiris Kaunas. Kým domácim patrí tretia priečka, na ktorej majú len o jednu výhru menej ako vedúci Olympiacos, Žalgiris je iba o skóre dve priečky za top osmičkou.

Od roku 2000 pôjde už o 32. vzájomný súboj. Bilancia vyznieva jasne v prospech katalánskeho klubu, ktorý vyhral 25 stretnutí a prehral len sedemkrát. Dve Dve z týchto porážok sa však zrodili v predchádzajúcich dvoch zápasoch. V marci 2022 zvíťazil Žalgiris doma 91:84, v októbri toho istého roka rovnako v Kaunase 73:72.